Girişimci

1972 Malatya Darende doğumlu olan Girişimci&Eğitmen, çocuk yaşlarda ailesinin Adana’nın Kadirli ilçesine taşınması ile okul hayatına Yeşiltepe İlkokulu’nda başlamış, Kadirli Ortaokulu ile devam etmiştir. Başarılı bir öğrenci olan Girişimci 1987 yılında Kadirli’de tek kazanan olarak Fen Lisesi Sınavını kazanmış ve Malatya Fen Lisesi’nden 1990 yılında mezun olmuştur.

1997 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat bölümünde (Lisans), 2001 yılında İşletme bölümünde (Yüksek Lisans) mezunu olan Girişimci ayrıca 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dış Ticaret bölümünü (Ön Lisans) bitirmiştir.

1997 yılında Emek Hayat Sigorta’da Satış Temsilcisi olarak başladığı profesyonel iş hayatına Ekip Lideri olarak devam etmiştir. Daha sonra sırasıyla 1997-1998 yıllları arasında Adana’da çok katlı mağaza olarak faaliyet gösteren Karıncalar A.Ş. firmasında Kredi ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, 1998 yılı Şubat-Ekim ayları arasında Bilgitaş A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü’nde Satış Sorumlusu ve Müşteri İlişkileri Yetkilisi, Ekim 1998-Şubat 1999 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı Adana Defterdarlığı Personel Müdürlüğü’nde Memur olarak çalışmıştır.

1999 Şubat ayında Türkiye İş Bankası Kuruköprü/Adana Şubesi’nde memur olarak çalışmaya başlayan Girişimci, İş Bankası’ndaki 9 yıl süren çalışma hayatında Adana, Zonguldak, Mersin ve Tarsus’ta çeşitli görev ve kademelerde çalışmıştır. Tarsus’ta İş Bankası’nın 2. Şubesi olan Yenimahalle/Tarsus Şubesi’nin açılması işlemlerini yürütmüştür. 2007 yılında İş Bankası’ndan Finansbank Tarsus Şubesi’ne Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni olarak transfer olan Girişimci, 2009 yılı Şubat ayında Bankacılık meslek hayatına son vererek, idealindeki meslek olan eğitimciliğe, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu’nda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programında Ögretim Görevlisi olarak adım atmıştır. Buradaki görevine devam ederken 2010 yılında Özgün Kariyer Eğitim & Danışmanlık firmasının kuruluşuna öncülük yapmıştır. 2011 yılında Öğretim Görevlisi görevinden istifa ederek halen kendi markası GİRİŞİMCİ ENSTİTÜSÜ adı altında geliştirdiği ÖZGÜN KARİYER, ENGLISHKEY, AKTİF OKU, KAMPUS 7/24 eğitim ve danışmanlık markaları adı altında Örgün ve Uzaktan Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri vermektedir.   

Eğitim ve çalışma hayatı boyunca Satış, Pazarlama, Finans, Mali Analiz, Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kişisel Gelişim, Dış Ticaret, Girişimcilik, Beden Dili ve İletişim konularında birçok seminer ve kurs alarak kendini Sürekli Geliştirme çabası gösterdi. Bu seminerler haricinde SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı, SPK Konut Değerleme, SPK Kredi Derecelendirme Uzmanlığı, SPK Kurumsal Yönetim SPK Türev Araçlar, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 Lisansı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı, SPK Temel Düzey ve EGM Bireysel Emeklilik Aracılık Lisansları bulunmaktadır.  

Bugüne kadar iş ve eğitim hayatı boyunca edindiği bilgi ve tecrübeyi paylaşmayı hedefleyerek İletişim, Beden Dili, Zaman Yönetimi, Sunum Teknikleri, Takım Çalışması, Liderlik ve Yönetim Becerileri, Stres Yönetimi, İmaj Yönetimi konularında Seminerler; İnsan Kaynakları Yönetimi, Dış Ticaret, Girişimcilik, Finans Yönetimi, Finansçı Olmayanlar İçin Finans, Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Mali Analiz, Proje Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Emlak Danışmanlığı ve Mortgage Brokerlığı, Satış ve Pazarlama Yönetimi gibi konularda Uzmanlık Sertikika Programlarında Eğitimler vermektedir.

KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Eğitmeni olarak 4 yıl boyunca 3 Bine yakın Girişimci Adayına Eğitim vermiş ve Girişimci Koçluğu yapmıştır.  Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı-Aile Eğitim Programı’nda (AEP) Eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Adana Valiliği, Yüreğir Kaymakamlığı, Sarıçam Belediyesi,  Çukurova Belediyesi, Kadirli Belediyesi, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, Düziçi Kaymakamlığı, Çukurova Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Adana Sanayi Odası, AFAD, Avşarlar Kuruyemiş A.Ş., Gizerler A.Ş., KOMPEDAN, ORTADOĞU HASTANESİ, METRO HASTANESİ, CEYGEM, TGS Turkish Ground Service, OTEL LE GRAND, AKDENİZ KOLEJİ, ALTINELLER OKULLARI, ERKAN KOLEJİ, BPW – BUSINESS PROFESSIONEL WOMEN, OSES ÇİĞKÖFTE, vs gibi birçok kamu ve özel kuruluşa eğitimler ve seminerler vermiştir.

Girişimcilik ve İnovasyon Derneği Başkanlık Görevini de sürdüren Girişimci&Eğitmen Hüseyin DÜZGÜN bugüne kadar 10 Binin üzerinde kişiye eğitimler ve Koçluk ile Kişi ve Kurumların hayatına dokunarak, bu Dünyada küçük de olsa bir İZ bırakmayı, kendine Misyon olarak belirlemiştir.